Ale Sajgon! – czyli Wietnam półżartem, półserio - o książce
Wpisany przez s.z.   
wtorek, 14 maja 2024 19:33

Ale Sajgon! – czyli Wietnam półżartem, półserio

Polska premiera e-booka już 17 maja br.

17 maja br. odbędzie się premiera nowości wydawniczej Ale Sajgon! Beaty Ufniarz, autorki popularnego w latach 2005-2019 bloga Miss Sajgon. Książka ukaże sie w Empik selfpublishing w formie e-booka.

„Ale Sajgon!” jest fikcyjnym zapisem przeżyć autorki w Wietnamie i przewodnikiem po nurtujących pytaniach:
1. Skąd wzięło się powiedzenie „Ale Sajgon!”?
2. Gdzie znaleźć palarnię opium?
3. Od czego zachodzą w ciążę wietnamskie kobiety?
4. Jak przechytrzyć bin Ladena w wynajmie domu?
5. Jak bezpiecznie przewieźć dziecko w miednicy?
6. Jak przeżyć dengę w tropikach?
7. Ile kilogramów żywej wagi potrzeba do wstrzymania ruchu przy operze?
8. Ile kosztują męskie zaloty?
9. Dlaczego należy ukrywać jajka przed policją?
10. Czy jedzenie papierosów jest przyjemne?
11. Dlaczego foki na rowerach mają zakaz wjazdu na ulice?
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób, miejsc i zdarzeń jest nieprzypadkowe.

E-book Ale Sajgon! wydany został w systemie Empik selfpublishing. Dostępny w sprzedaży od 17 maja br. na stronie Empik oraz w aplikacji mobilnej Empik Go. Pozycja polecana pasjonatom podróży oraz wszystkim tym, którzy są ciekawi świata, cenią humor i lekkie pióro.

„Po ponad dwóch dekadach spędzonych w Wietnamie, mam przyjemność podzielić się z Czytelnikami barwnymi historiami z tego fascynującego kraju. Dlaczego tytuł "Ale Sajgon!"? Bo życie w tym mieście to nieustanne przygody, inspirujące i niebanalne sytuacje, od kulturowych zaskoczeń po niezwykłe przyjaźnie. Mam nadzieję, że ta książka dostarczy Czytelnikom radości i ochoty na bliższe poznanie Wietnamu. Zapraszam do wspólnej podróży. – Beata Ufniarz, autorka książki Ale Sajgon!

Beata Ufniarz, ur. w 1974 roku. Zwiedziła ponad 50 krajów i im więcej podróżuje, tym bardziej wierzy, że najlepiej żyje się w Sajgonie (obecnie Ho Chi Minh). Z wyksztalcenia romanistka, z zawodu finansistka, przeprowadziła się do Wietnamu w 2002 roku, dzięki splotowi okoliczności, które przekonały ją o słuszności i niezawisłości wyroków losu oraz dzięki filmowi Oliver’a Stone’a o Wietnamie: Pomiędzy niebem a ziemią, który w rzeczywistości powstał na...Filipinach. Jak mawiają Wietnamczycy: Same same but different.
Więcej informacji: AleSajgon.com
Facebook: @AleSjagon
Instagram: @ ale_sajgon_2024


Empik Selfpublishing to platforma umożliwiająca autorom samodzielną publikację swoich książek w formie e-booków. Dzięki niej autorzy mogą wydać swoje książki bez konieczności korzystania z tradycyjnych wydawnictw, co daje im większą niezależność i kontrolę nad procesem wydawniczym.

/źródło - WIND PR/